نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی

مار، جانوری خزنده، گوشت خوار، کشیده (دراز) و بدون پا است. معمولاً مارها با مارمولک بی‌پا اشتباه گرفته می‌شوند، از جمله تفاوت‌های مار و مارمولک بی‌پا عبارتند از: مارها پلک و سوراخی برای گوش بیرونی ندارند، پولک‌های شکم آن‌ها پهن است و زبان چنگالی دارند و برخلاف مارمولک‌ها (معمولاً) اندامی کشیده و دُمی کوتاه دارند.

نماد مار در گنج یابی

نماد مار قدیمی ترین نماد باستانی است که سمبل باروری، نگهبان مقبره و از دشوارترین طلسمات هستی محسوب می شود. علامت مار نزد یونانیان الهه پزشکی، نزد سومریان الهه زایایی و نزد ایرانیان باستان محترم شمرده شده است. نشانه مار در زمینه گنج و دفینه یابی تفاسیر متفاوتی را خواهد داشت که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

نشان مار طویل برجسته / هک شده

نشان مار طویل برجسته / هک شده

نشان مار طویل برجسته / هک شده

آثار و نشانه مار طویل (کشیده شده) به دو صورت برجسته و حکاکی شده توسط معماران دوران باستان بر روی سنگ، صخره و خشت ها طراحی شده است. زمانی که مار طویل برجسته باشد نماد دفینه تاجران مسیحی است و با یکی از پیچیده ترین طلسمات محافظت می شود. در سمت دم مار، سنگچین، صخره غریب و تپه نمایان است به طوری که می گویند هدف پیدا است لذا مسئله سخت تر است و آن تنها مسیر انحرافی است. در صورتی که علامت مار طویل در زمینه گنج یابی، حکاکی شده (حفره شده) باشد، به معنای دفینه مردمان جنگجو و راهزنان است. دفینه ای کوچک درون چاهی بس عمیق در جهت دید مار نمایان خواهد گشت.

نماد مار حلقوی / چنبره زده

نماد مار حلقوی / چنبره زده

نماد مار حلقوی / چنبره زده

نماد مار چنبره زده یک نماد شاهی می باشد، هدف دقیقا زیر نماد بوده و تله های بسیاری از اطراف آن است. علامت مار حلقوی روی سنگ و صخره از نیاب ترین نشانه های باستانی که ظریف ترین معماری و بهترین مکان جغرافیایی را داراست، این موضوع بیانگر شاخص پتانسیل وجود دفینه نسبت به محیط میباشد.

نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر

نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر

نشان مار و صلیب / بوسه دو مادر

جفت مار زمانی که در همی می پیچند نماد عشق همیشگی، قدرت الهی و صمیمیت می باشد. نشان این عشق، بوسه ای است که در دنیای باستان توسط حکاکان طراحی و به روح در پیوسته زن و شوهر نسبت داده شده است. بنابر این نماد جفت مار به قبور زن و شوهری اشاره دارد که با هم دفن شده اند. این نوع قبرها دارای جواهرات بسیار گارنبها و همچنین تله هایی نیز می باشد. در جهت شرق نماد اشاره هایی از محیط هدف را مشخص میکنند. در صورتی که جفت مار همراه با صلیب باشند به مقبره کشیش مسیحی یا پاپ بزرگ اشاره دارد. این گونه قبرها نزدیک زیارتگاه های مسیحی مانند کلیسا واقع شده اند. هدف خرابه های کلیسا در محیط باستانی میباشد.

نماد مار متهاجم / مدافع

نماد مار متهاجم / مدافع

نماد مار متهاجم / مدافع

نماد مار در صورتی که به شکل مهاجم، مدافع و یا دهان باز باشد دارای گنجینه اای است که توسط یکی از موارد سحر، جادو، طلسم، تله و سم محافظت می شود. نماد مار متهاجم اغلب در دوران اشکانی و ساسانی به کار رفته است و همچنین اغلب هدف در جهت تهاجم مار قرار گرفته است.

نمادهای مشابه

برای خرید فلزیاب از مراکز مجاز فروش فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.