نماد قلب به معنای محبت، اعتقاد و ارزش بوده و نزد مردمن باستان مورد اهمیت و مقدس بوده است. برخی از مقبره های بانوان اشکانی، قبور ارمنی و همچنین تپه های کله قندی، مربوط به نشانه قلب بوده و در ادامه مطلب به تفسیر نماد قلب در گنج یابی خواهیم پرداخت.

نماد قلب مربوط به مقبره

نماد قلب مربوط به مقبره
نماد قلب مربوط به مقبره

اگر علامت قلب روی دیواره قلعه، غار و بناهای باستانی باشد، مربوط به مقبره بانو اشکانی بوده و باید کف غار، زیر قلعه و بنا را مورد بررسی و کاوش قرار داد. به صورت دقیق، به صورت دقیق در ۷ قدمی جهت غرب نشان قلب ، مقبره در عمق دو متری قرار گرفته و دارای لوازم شخصی فرد دفن شده از جمله موبند، گوشواره و جواهرات با ارزش می باشد.

فقط در یک مورد امکان دارد که مقبره خالی باشد و به این حالت غر می گویند (بر این اساس شوهر جواهرات زن فوت شده اشت را میان زنان دیگرش تقسیم نموده است). نشانه قلب اگر بر روی سنگ یا صخره صاف و در دامنه کوه حکاکی شده باشد مربوط به مقبره روحانی مسیحی یا پاپ بزرگ می باشد. این نوع مقبره ها تله نداشته و دارای کتاب های مقدس می باشد.

نماد قلب مربوط به گنج تپه

 نماد قلب مربوط به گنج تپه
نماد قلب مربوط به گنج تپه

اگر علامت قلب در زمین صاف و پست بر روی سنگ های مشکوک حک شده و دارای معماری خاصی باشد، بدون شک به تپه های کله قندی بسیار با ارزش مربوط می شوند که در همان منطقه قرار دارند و به راحتی می توان آن ها را در اطراف مشاهده کرد. بنابراین باید ورودی اصلی تپه ها را شناسایی و وارد آن شد. بدون تله میباشد لذا حتما ابزارهای لازم را همراه با خورد برده و گنج هخامنشی دست پیدا کنید. در صورت یافتن همچین مواردی با ما در تلگرام در تماس باشید.

مقالات مرتبط

جهت خرید فلزیاب با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.