نماد خورشید از زمان کهن در جهان باستان نماد پاکی ، مهر و هور بوده که نزد ملت های مختفل مقدرس شمرده شده است. نشان خورشید در پیشگاه تمدن هیتی اسطوره، در پیشگاه یونانیان کبریا و در پیشگاه ایرانیان ایزد به شمار میرود. نشانه مذکور با توجه به شکل، اندازه و موقعیت قرار گیری به مقبره، معبد و ثروت اشاره دارد. در ادامه نشانه خورشید را در زمینه گنج و دفینه یابی به صورت مفصل مورد بررسی قرار میدهیم.

تفیسر نماد خورشید

تفیسر نماد خورشید
تفسیر نماد خورشید

وقتی که در سپیده دم اشعه نور خورشید به تپه، غار و یا سنگ مشکوکی بتابد در صورتی که در آن مکان نشانه خورشید دیده شده باشد، بر اساس شکل و اندازه پرتوها تفسیر و رمزگشایی نماد خورشید انجام می شود، در صورتی که علامت خورشید درون دایره قرار گرفته باشد بیانگر اشیاء دفن شده است و در صورتی که بدون محافظ اطراف (دایره باشد اشاره به مقبره سلطنتی (معمولا ملکه)، معابد و بناهای باستانی دارد. در حالاتی کمیاب خورشید بدون اشعه لذا دارای چهره است که در اینصورت زیر نماد هدف واقع شده است و دارای تله میباشد. در ادامه اشکالات نشانه خورشید که شامل شکل چهره انسان و حیوان است بررسی میگردد.

نماد خورشید و چهره انسان

نماد خورشید و چهره انسان
نماد خورشید و چهره انسان

سمبل خورشید توسط معماران کهن در شکل های انسان و حیوانات بر روی سنگ، صخره و دیواره غارها حکاکی می شده است. این نماد یکی از پیچیده ترین رموز باستانی را دارد و دارای گنجینه های با ارزش است. در صورت دیدن نشان خورشید باید در جهت شرق به دنبال نشانه دوم بود، نشانه دوم می تواند اشاره به یک ورودی با دو تونل داشته باشد که یکی از تونل ها مسیر صحیح و تونل دیگر مسیر انحرافی می باشد که کاوشگر را از هدف دور خواهد کرد. به همین دلیل باید نسبت به محیط علامت خورشید را رمزگشایی کرد و آفتاب به هر حفره ای بیشتر تابان بود دفینه در همان حفره قرار دارد.

نمادهای مشابه

فروش فلزیاب ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.