آبشار در دفینه یابی یکی از مواردی است که در حرفه گنج یابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انسان ها از دوران کهن تا کنون، برای مصرف دائمی خود آب و برای حفاظت از خودشان نیز ساختار طبیعی استراتژیک را در صدر کارهایشان قرار می دادند. آبشارها و مناطق اطراف آن برای پنهان کردن دفینه مکان هایی ایده آل محسوب می شدند، زیرا علاوه بر آنکه یک مکان مسکونی دائمی بوده، در عین حال زیر نظر فرد مخفی کننده نیز بوده است.

آبشار در دفینه یابی

آبشار در دفینه یابی

مناطقی که دارای آبشار است که هر کسی نمی تواند برای مدت طولانی اقامت کند، در عوض مناطق اطرافش محل اقامت خوبی است. نهایت اینکه مناطق دارای آبشار به خاطر جو سر سبز و جنگلی محلی مناسب برای پنهان کردن دفینه بوده است. در ادامه تمام آنچه گفته شد، اگر تفکر تقدس آب را که در قالب یک فرهنگ از زمان های دور به زمان ما منتقل شده، اضافه نماییم، بهتر متوجه خواهیم شد که چرا در دوره های نزدیک تا این حد با آب سر و کار داشته اند.

تفسیر آبشار در دفینه یابی

معمولا اموال مخفی شده در بیرون از آبشار قرار داده می شوند. علیرغم اینکه افراد زیادی ادعا می کنند که اموال مخفی در پشت آبشار یعنی عقب جایی که آب جریان دار می باشد، این امر به شدت غیر منطقی است. زیرا این نقطه همان جایی است که به ذهن هر جستجو کننده می رسد. در مقابل، اگر در کنار آبشار و یا پناهگاه هایی وجود داشته باشند، برای جستجو در آن اهمیت زیادی باید داد. بر اساس تجربه های ما، نقاطی که در اطراف آبشار به مسافت ۱۵۰-۳۰ قدم به چشم می خورد بیشتر ترجیح داده می شده اند. خصوصا اگر محموله دفن شده باشد، باید در اطراف به دنبال رد، علامت و نشانه ای بگردید. اگر هم به صورت محموله ای بر روی صخره دفن شده باشد، باید محلی که امکان اختفای محموله در آن وجود دارد به طور حتم تصویر سازی شده است.

نماد ماهی در تفسیر آبشار در گنج یابی

در تفسیر آبشار در دفینه یابی سمبل ماهی اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنان که معلوم است ماهی در عین حال تمثیل کننده حضرت عیسی است، اولین نمادی است که در ارتباط با آب ترسیم می شود. لکن منطقی نیست که به محض مشاهده آب فکر کنیم که امانتی در آب و یا جایی نزدیک آب است. ماهی ترسیم شده و نشانه های مکمل آن باید به طور صحیحی مورد بررسی قرار گیرد.

نقش علامت مار در آبشار در دفینه یابی

در اینجا نمادی را که در ۸۰-۱۰۰ متری یک آبشار و در دامنه کوهی ترسیم شده است را شرح می دهیم، متاسفانه در حال حاضر عکسی از این شکل در دستمان نبود. در این شکل با استفاده از چهار علامت مار از همان تعداد مزار بحث شده است. این مزارها همگی برای یک خانواده درست شده بودند یکی از این مزارها در خلاف جهت بقیه است و علامت ماری که همین وضعیت را داشت دقیقا سمبل آن مزار بود، علامت مار که در خلاف جهت بقیه است به همین جا اکتفا نکرده، در عین حال بر تومولوس (تل خاکی) بودن این مزار نیز اشاره دارد. این مطلب را از خمیدگی بدن مار مورد نظر متوجه می شویم.

توجه: اگر چنین خمیدگی هایی به سمت پایین باشند، نشانه وجود یک تل خاکی و در صورتی که رو به سمت بالا بوده باشد، دلیل بر وجود یک غار مخفی یا ورودی یک تونل است.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.